Mednarodne novice

Nasilni ekstremizem

Jurij Fedotov, izvršni direktor Urada Združenih narodov za droge in kriminal (UNODC), komentira, da so »skrajneži spretni pri novačenju ranljivih zapornikov, ki so dojemljivi do njihove ideologije in se jih lahko prepriča, da po izhodu iz zapora izvedejo teroristična dejanja. Preprosto izkoristijo monotonost zaporniškega življenja ter obstoječe sovraštvo in frustracije. Zapornikom znajo dati pripadnost skozi skupno ideološko zavezanost k nasilju.« (Dnevnik, 4. februar)

Begunci in migranti

Evropski voditelji so na vrhu Evropske unije (EU) menda našli rešitev za zajezitev migracij, zmanjkalo pa jim je idej za odpravo vzrokov zanje. (Delo, 4. februar)

Afganistan

Medtem ko se proameriški del mednarodne skupnosti in številni zahodni mediji trudijo čim bolj natančneje analizirati posledice ruskih bomb, ki padajo na Sirijo, ameriške zračne sile v Afganistanu nemoteno, skoraj povsem brez nadzora in medijske pokritosti, izvajajo obsežna bombardiranja, v katerih umirajo tudi civilisti. (Delo, 4. februar)

Romunija

Romunska vlada je z dekreti, ki so pisani na kožo skorumpiranim politikom, sprožila največje proteste od padca komunizma. Na ulicah je 300.000 ljudi sporočalo vladi, da v njej sedijo lopovi. (Dnevnik, 3. februar)

Nacionalne novice

Begunci in migranti

Tudi Slovenija pomaga v Evropi rušiti človekove pravice. Država z možnostjo odrekanja pravice do azila v primeru ponovitve neobvladljivih razmer na meji zasleduje svoje sebične interese in se ob bok postavlja Madžarski, Avstriji ter drugim članicam EU, ki se jih begunska kriza ni dotaknila. (Večer, 3. februar)